W 2021 roku w górę, oto trzy rosnące trendy inwestorzy powinni uważać na Bitcoin, Ethereum i DeFi

9. Januar 2021 Aus Von admin

Ethereum i inne aktywa kryptońskie skorzystały na rajdzie Bitcoin’a do tej pory

Bitcoin (BTC) stara się zakończyć swój pierwszy oficjalny tydzień w 2021 roku z mocną stroną, ponieważ jego cena uderzyła w nowy, wszechogarniający haj w ten piątek. Pierwsza i największa krypto waluta przekroczyła po raz pierwszy od momentu powstania 41.000 dolarów, osiągając najwyższy w historii poziom 41.986 dolarów, a następnie korygując najniższy poziom.

2 stycznia Ethereum dokonało przełomu, podnosząc się z 700 dolarów do 162 dolarów w ciągu 48 godzin. Druga co do wielkości krypto waluta wspięła się na szczyt $1,291 w dniu 7 stycznia, zanim zatrzymała swój trend wzrostowy.

Oto trzy rosnące trendy, na które inwestorzy powinni zwrócić uwagę w Bitcoin, Ethereum i DeFi
Zwiększający się instytucjonalny apetyt na Bitcoiny i waluty kryptograficzne
Wraz ze wzrostem w 2021 r. wpływ Bitcoin’a na szerszy rynek kryptograficzny rośnie. Bitcoin wzrósł o prawie 90% od grudnia 2020 r. w obliczu rosnącego zainteresowania instytucji i niedoboru podaży ograniczającego dostępną podaż.

Ethereum i inne aktywa kryptograficzne skorzystały do tej pory z wiecu Bitcoin. W tym względzie, w ciągu 7 dni, Ethereum (ETH), Stellar (XLM) i Cardano (ADA) wykazały znaczące zyski w wysokości odpowiednio 63%, 116% i 64%. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że inwestorzy instytucjonalni zwracają uwagę na ETH, ponieważ handel Bitcoinami staje się zatłoczony graczami z głębszymi kieszeniami. Bitcoin wszedł na „niezbadane terytorium“ w momencie, gdy przekroczył swój dotychczasowy rekord 20 tys. dolarów.

BTC/USD Daily Chart
Kryptoanalityk Willy Woo zauważył brak referencji pozostawionych na wykresie punktowym Bitcoin’a do obliczenia oporu, biorąc pod uwagę ostatnie wszechobecne wzloty. Pozostały tylko sekwencje Fibonacciego.

„Kiedy nie ma historycznych poziomów oporu, magiczne liczby w naturze to wszystko, co mamy na wsparcie i pasma oporu. Bitcoin jest w niepohamowanym odkrywaniu cen na niezbadanym terytorium, dosłownie,“ stwierdził.

Wyższa adopcja w kręgach instytucjonalnych z powodu nadchodzących kontraktów terminowych CME Ethereum Futures
Grupa CME ujawniła rosnące zainteresowanie instytucji Ethereum i ogłosiła plany wprowadzenia na rynek nowego produktu ETH w lutym.

Począwszy od 8 lutego, inwestorzy będą mieli możliwość obstawiania Ethereum poprzez regulowane giełdy. Nowy produkt futures, zwany CME CF Ether Reference Rate, zapewni inwestorom bardziej efektywny dostęp do cyfrowych aktywów, umożliwiając szersze odkrycie cen i być może szersze zastosowanie w kręgach instytucjonalnych.

Total Value Locked (USD) in DeFi

Dzięki uprzejmości: DEFI PULSE
DeFi Boom nie jest skończony
Chociaż wydaje się, że mania DeFi ustąpiła po wszechobecnych wyżach w czerwcu 2020 r., sektor ten rozwija się wraz z szerszym rynkiem. W ciągu tygodnia prawie każda główna moneta DeFi w pierwszej dwudziestce odnotowała dwucyfrowe wzrosty tygodniowe. Niektóre z nich przewyższają nawet gwałtowny wzrost cen Ethereum. Sushiswap i yearn. finance odnotowały wzrosty odpowiednio o 30% i 50% w poprzednim tygodniu.

Ponieważ wiele projektów DeFi jest budowanych na bazie Ethereum, może to mieć pozytywny wpływ na cenę ETH. Według CoinMetrics, boom DeFi może napędzać długoterminowy wzrost Ethereum.

Dane branżowe wskazują również na znaczny wzrost całkowitej wartości zablokowanej, czyli TVL, w projektach DeFi. Według najnowszych danych, prawie 21,7 mld dolarów zostało zablokowanych w ekosystemie – jest to najwyższy wskaźnik w historii.